ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

W sobotę 14 maja bibliotekarze z powiatu sochaczewskiego, czytelnicy, miłośnicy książek i oczywiście rowerów wystartowali w drugiej edycji rajdu rowerowego „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”, organizowanego z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek. Celem akcji jest integracja środowiska bibliotecznego, promowanie bibliotek i czytelnictwa a także propagowanie aktywności fizycznej.

W tym roku trasa „ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA” wiodła z Sochaczewa do Kurdwanowa w gminie Nowa Sucha, gdzie głównym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego kościoła pochodzącego z XVII w. Cykliści przejechali trasą questu „Dzieje na dwóch kółkach”, prowadzącą przez ciekawe miejsca gminy Nowa Sucha, mające znaczenie historyczne. Po powrocie do Kurdwanowa odbył się piknik dla uczestników. Nie zabrakło różnych quizów, zabaw, odbyła się też inscenizacja „Dziadów bibliotecznych”.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie składają serdeczne podziękowania organizatorom rajdu a w szczególności p. Elżbiecie Sławek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowej Suchej, komandorowi rajdu p. Rajmundowi Skrzosowi, proboszczowi kurdwanowskiej parafii księdzu Jackowi Warzecha oraz wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!

17.05.2016