Śladów gościł bibliotekarzy

Od 8 do 15 maja trwał Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. W to święto wpisał się jubileusz 25-lecia istnienia Gminnej Biblioteki Publicznej w Brochowie oraz jej filii w Śladowie.

Z tej okazji, w czwartek 12 maja, Śladów gościł bibliotekarzy z powiatu sochaczewskiego. Na spotkanie zaproszeni zostali również czytelnicy, bez których te instytucje kultury nie miałyby racji bytu.

Przybyli na uroczystość poznali historię oraz 25-letnią działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Śladowie podczas fotograficznej prezentacji odbywających się w niej imprez, spotkań, konkursów, wystaw i innych kulturalnych wydarzeń. Natomiast z dziejami Śladowa zapoznała zebranych mieszkanka gminy Brochów Marta Przygoda-Stelmach, która swą opowieść zatytułowała „O historii Śladowa kronikarza brochowskiego słów kilka”.

Ten wyjątkowy dzień obfitował w jubileuszowe listy gratulacyjne oraz życzenia od władz samorządowych z wójtem Piotrem Szymańskim na czele, dyrektorów zaprzyjaźnionych bibliotek z powiatu sochaczewskiego oraz czytelników. Również dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie Barbara Bronicz życzyła kierującym bibliotekami w Brochowie i filii w Śladowie paniom satysfakcji zawodowej i wielu kochających książki czytelników. Natomiast czytelnicy dzielili się swoimi bibliotecznymi inspiracjami, a najaktywniejsi z nich odebrali pamiątkowe medale.

Po tej uczcie duchowej, obfitującej w wiele ciepłych słów, kwiatów i upominków, nastąpiła uczta dla ciała. A dodać należy, że stoły pełne były przeróżnych pyszności.

13.05.2016