DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

25  kwietnia  licznie zgromadzone  uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki prowadziły ożywioną dyskusję na temat zbioru reportaży Mariusza Szczygła „Gottland, o którym Agnieszka Holland napisała, że to świetna książka przedstawiająca  panoramę czeskich losów w XX wieku. Druga książka to biografia  pieśniarki z Wysp Zielonego Przylądka Cesarii Evory, której autorką jest Elżbieta Sieradzińska., dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim.  Na 17 czerwca zaplanowano spotkanie autorskie z p. Elżbietą Sieradzińską , która oprócz tego, że kocha książki  i jest bibliotekarką, śpiewa francuskie piosenki, gra na gitarze, pisze biografie oraz spotyka się z czytelnikami w ramach ich promocji. Niezawodna pani Jolanta Małczak zaprezentowała wiersz tematem nawiązujący do postaci bosonogiej pieśniarki Cesarii Evory.

CESARIA EVORA

SKROMNA AFRYKANKA DOSTAŁA OD LOSU

TALENT MUZYCZNY … PIĘKNĄ BARWĘ GŁOSU

W NIM JEST DZIWNA SIŁA, KTÓRA LUDZI ŁĄCZY

JAK GORĄCA MIŁOŚĆ CO NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY

BOSONOGIEJ DZIEWCZYNY BALSAMICZNY ŚPIEW

LUSTRZANY OBRAZ BARW LUDZKIEGO LOSU

MUSKA JAK WIATRU CIEPŁY POWIEW

WNIKA W SERCA, POCHŁANIA I KOI BARWĄ GŁOSU

MUZA KTÓRĄ NUTKI AMBROZJI POWOLUTKU SĄCZY

W BARWACH SZARYCH I W RÓŻOWYM KOLORZE

SMUTEK I NOSTALGIĘ UMIEJĘTNIE ŁĄCZY

O BRZASKU O ZMIESZKU I O KAŻDEJ PORZE

CHOĆ POCZĄTKI BYŁY TRUDNE

PRZECHODZIŁA MUZYCZNE REINKARNACJE

NIE STRASZNE JEJE BYŁY PORAŻKI

I TRUDNE ŻYCIOWE SYTUACJE …

NA SWÓJ SUKCES CIĘŻKO PRACOWAŁA

I ZŁOTĄ PŁYTĘ ONGIŚ WYŚPIEWAŁA

TERAZ ŚPIEWA WSZYSTKIM ŚWIĘTYM W NIEBIE

BO PAN BÓG JĄ ZAPROSIŁ DO DOMU DO SIEBIE

Gościem spotkania była pani Ewa Świderska, sochaczewianka,  podróżniczka przemierzająca  kraje wschodniej Azji na rowerze.

Na następne spotkanie zapraszamy 4 czerwca o godz. 17.00 w ramach akcji „Noc w bibliotece”.

28.04.2016