Sochaczewski Turniej Jednego Wiersza po raz VI

Tradycyjnie w ostatni piątek listopada (tym razem 27.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Turniej Jednego Wiersza „o Kałamarz Metafor”, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna wraz z grupą twórców Sochaczewskie Wieczory Literackie. Do konkursu poezji przystąpiło ponad trzydziestu uczestników, którzy zaprezentowali niepublikowane i nienagradzane dotąd wiersze swojego autorstwa. Wśród poetów prezentujących swoją twórczość znaleźli się zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i Warszawy, Skierniewic czy Żyrardowa.

Komisja konkursowa powołana przez dyrektora MBP Barbarę Bronicz, w składzie: Adam Wiedemann – poeta, prozaik, felietonista, krytyk muzyczny i literacki, Maciej Woźniak – poeta felietonista, krytyk muzyczny i literacki, Jerzy Jankowski – poeta, prozaik, dziennikarz, nauczyciel, animator życia literackiego oraz Marek Boczek – poeta, animator Sochaczewskich Wieczorów Literackich postanowiła, iż Kałamarz Metafor oraz Nagroda Główna, ufundowana przez burmistrza Piotra Osieckiego trafi do rąk Agaty Kornackiej za wiersz pt. „Mgła”.

Jury przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia:

• Wyróżnienie i nagrodę ufundowaną przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie otrzymał Jacek Suchowicz za wiersz pt. „Jesienna sonata”.
  • Wyróżnienie i nagrodę ufundowaną przez dyrektora MBP otrzymała także Agnieszka Olender (wiersz bez tytułu).

Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia książkowe:

• Wyróżnienie i nagrodę książkową ufundowaną przez animatorów grupy Sochaczewskie Wieczory Literackie otrzymała Dorota Karecka za wiersz pt. „Przerwa na dzieciństwo”.
  • Wyróżnienie i nagrodę książkową ufundowaną przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej otrzymała Zuzanna Wydra za wiersz pt. „Domownik”.

Jak zwykle publiczność wybrała swojego faworyta.

• Nagrodę Publiczności ufundowaną przez dyrektora MBP przyznano Monice Kosowiec-Placek za wiersz pt. „Dwa Serca”.

Niezwykle miłym akcentem spotkania był recital Joanny Cieśniewskiej i Pawła Dałkiewicza a piątkowy wieczór z poezją poprowadził Tadeusz Hutkowski. Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i postanowili spędzić z nami ten wyjątkowy, pełen zadumy wieczór. Do zobaczenia za rok!

28.11.2015