„Z zachwytu nad światem”

28 października o godz. 17:30 w MBP odbyło się otwarcie wystawy Blanki Krzemińskiej, Bożeny Kalkowskiej i  Dagmary Pazgrat pt. „Z zachwytu na światem”. Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki do oglądania wystawy w godzinach otwarcia biblioteki.

Blanka Krzemińska

Laureatka konkursu im. Władysława Ślewińskiego w 2015 r., uczestniczka 34 ogólnopolskiego konkursu plastycznego Sochaczewski Laur 2015. Swoje umiejętności rozwija pod kierunkiem Ewy Kubeł-Zielińskiej, uczęszczając od 4 lat na zajęcia w Galerii ZDK ( Zobacz Dobrą Kulturę) w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie. Jej pierwsze prace to portrety wykonane ołówkiem i węglem. Później przyszedł czas na pastele, akwarele i farby olejne. Wszystkie obrazy, zarówno krajobrazy jak i portrety powstają z potrzeby wyrażenia zachwytu i fascynacji chwilą, chęcią zatrzymania wrażeń i odczuć na dłużej, podzieleniem się nimi z innymi.

Bożena Kalkowska

Uczestniczka  34 ogólnopolskiego konkursu plastycznego Sochaczewski Laur 2015. Jej pierwsze prace to miniatury kwiatów malowane na szkle. Większe formy powstają najpierw techniką pasteli suchych, później olejem. Główne motywy prac to kwiaty i pejzaże wiejskie. Malowanie daje jej możliwość wyciszenia się, zajrzenia w głąb duszy i przeżycia doznanych wrażeń jeszcze raz. Od 4 lat pracuje pod kierunkiem Ewy Kubeł-Zielińskiej, której subtelne wskazówki bardzo sobie ceni.

Dagmara Pazgrat

Laureatka konkursu im. Władysława Ślewińskiego w 2015 r., uczestniczka 34 ogólnopolskiego konkursu plastycznego Sochaczewski Laur 2015 oraz wystawy „Malujące Ewy”. Od 3 lat uczęszcza na zajęcia do pracowni prowadzonej przez Ewę Kubeł-Zielińską przy Galerii ZDK w Boryszewie. Pierwsze prace to martwe natury i kwiaty wykonane pastelami, które dały jej możliwość uchwycenia subtelnego przenikania się barw i odcieni. Poszukiwanie nowych form wyrażania piękna otaczającego  świata skłoniło ją do zainteresowania się techniką olejną, która pozwala na pokazanie rozedrganego światła, trójwymiarowej faktury przedmiotów. Jej obrazy są odzwierciedleniem nastroju chwili, tego co w duszy gra i co chciałoby się powiedzieć innym.

28.10.2015