O kulturze Inków w bibliotece

23 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z cyklu „Poznajemy kultury świata” z Aldo Herrera Cuba, Peruwiańczykiem, kucharzem pracującym na amerykańskim statku wycieczkowym. Aldo Herrera Cuba towarzyszyła żona - Sochaczewianka, która tłumaczyła jego wypowiedzi z języka hiszpańskiego. Nasz gość opowiedział o kulturze Inków, kojarzącej się zazwyczaj z niewyobrażalnymi skarbami. Przybliżył wiadomości o życiu społecznym i rodzinnym Inków, uprawie roślin, religii, twórczości artystycznej i budownictwie. Aldo Herrera Cuba mówił także o niezwykłych smakach peruwiańskiej kuchni, w której znajduje się wiele oryginalnych dań, jednak nie dla każdego mogą wydawać się kuszące, jak np. dania przyrządzane ze świnki morskiej. Ożywieni spotkaniem uczestnicy zdali mu wiele pytań – począwszy od narodowej peruwiańskiej potrawy, po obecność w Polsce. Jak wspomniał Aldo Herrera Cuba , jego mama dodatkowo posługuje się językiem keczua, który niegdyś był językiem urzędowym imperium inkaskiego aż do jego upadku.

24.10.2015