Noc w Bibliotece pełna atrakcji

Nie tylko muzea mają swoje nocne spotkania przyciągające tłumy zwiedzających. Podobną akcję, zachęcającą do sięgania po książki, także te „mówione” i w wersji elektronicznej, prowadzą od kilku lat biblioteki.

Pierwsza sochaczewska akcja w ramach „Nocy Bibliotek” odbyła się w sobotę, 30 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Sochaczewska książnica dla mieszkańców naszego miasta przygotowała moc atrakcji. W sobotnią noc można było nie tylko wypożyczyć książkę, skorzystać z Internetu, pograć na x-boxie, ale sprawdzić się w grach logicznych takich jak: „Pałac o stu bramach”, wziąć udział w karaoke czy w interaktywnych warsztatach komiksu pt. „Potwory, straszydła i czarne charaktery”, które poprowadził sochaczewski rysownik Łukasz Kuciński. Dla najmłodszych czytelników przygotowano także „Wieczór kryminalny” - tropienie zagubionych okularów, konkurs na najlepszą opowieść grozy - „Cicho wszędzie, głucho wszędzie” oraz malowanie twarzy i słodki poczęstunek.

Dorośli natomiast mogli wysłuchać pogadanki Beaty Maciejewskiej na temat zdrowego żywienia, wykonać bezpłatną analizę składu ciała i zmierzyć wiek metaboliczny. W ramach „Nocy w Bibliotece” odbył się także wykład Włodzimierza Politowskiego „Spójrz w niebo” z możliwością obserwacji nocnego nieba przez teleskop. Dodatkową atrakcją była wystawa zabytkowych książek, które znajdują się w posiadaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

01.06.2015