Samorządowcy w karykaturze Sławka Burzyńskiego

W piątkowe przedpołudnie 12 czerwca w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego odbyło się uroczyste otwarcie wystawy karykatur Sławomira Burzyńskiego. Wystawę otworzyła dyrektor MBP Barbara Bronicz oraz burmistrz Piotr Osiecki.

Sławomir Burzyński - Zajmował się malarstwem i rysunkiem satyrycznym. Debiutował w „Szpilkach” pod koniec lat 80. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, nowym „Po prostu” a także z innymi pismami. Współtworzył niezależną gazetę lokalną „Sochaczewianin”, która później połączyła się z „Ziemią Sochaczewską”. Sławomir Burzyński to laureat wielu nagród m.in. legnickiego Satyrykonu (1990, 1991, 1994). Jego prace można było oglądać w Muzeum Karykatury: wystawa w roku 2008; 20 lat wSPAK - Jubileusz (wystawa zbiorowa) 1998; Panorama Karykatury Polski (wystawa zbiorowa), „Sławomir Burzyński - rysunki” 1998. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Toruniu, Sochaczewie, Pabianicach, Łowiczu, w stołecznej galerii Bielany. Brał udział w zbiorowych wystawach rysunku we Włoszech, Belgii, Niemczech, Słowacji, Rosji, USA. Wspólnie z sochaczewskimi artystami zainicjował cykliczną wystawę pt. „Malarnia”.

Podczas otwarcia wystawy została także wręczona nagroda dla p. Anny Konarskiej, zwyciężczyni quizu radiowego z zakresu tematyki samorządowej zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Radio Sochaczew.

Wystawę karykatur można oglądać do 1 września.

12.06.2015