„Kałamarz Metafor” trafił do rąk poetki w Warszawy

Tradycyjnie w ostatni piątek listopada (tym razem 28.11) odbył się (jubileuszowy, piąty już) Turniej Jednego Wiersza „o Kałamarz Metafor”, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna wraz z grupą twórców Sochaczewskie Wieczory Literackie. Do konkursu poezji przystąpiło ponad trzydziestu uczestników, którzy zaprezentowali wiersze swojego autorstwa. Publiczność mogła wysłuchać zarówno pełnych emocji i wzruszeń wierszy, jak i nieco frywolnych i lekkich fraszek. Wśród poetów prezentujących swoją twórczość znaleźli się zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i Warszawy, Skierniewic czy Żyrardowa. Komisja konkursowa powołana przez dyrektora MBP Barbarę Bronicz, w składzie: Ernest Bryll (przewodniczący) – wybitny poeta prozaik, członek polskiego i irlandzkiego oddziału PEN Clubu, a także Towarzystwa Kultury Europejskiej, Jerzy Jankowski – poeta, dziennikarz, animator życia literackiego oraz Marek Boczek – poeta, animator Sochaczewskich Wieczorów Literackich postanowiła, iż Kałamarz Metafor oraz Nagrodę Główną, ufundowaną przez burmistrza Piotra Osieckiego trafi do rąk poetki z Warszawy – Anny Marii Wierzchuckiej za wiersz pt. „Siedem kobiet głównych”. Jury przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia: nagrodę ufundowaną przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej otrzymała Anna Bojanowska za wiesz „Kartka do Przyjaciela” oraz Agata Kornacka, która zaprezentowała wiersz „Wybory”. Jak zwykle publiczność wybrała swojego faworyta. Nagrodę Publiczności, ufundowaną przez dyrektora Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą przyznano także Annie Marii Wierzchuckiej. Drugą Nagrodę Publiczności, ufundowaną przez dyrektora MBP zdobyła Grażyna Grobelska za wiersz „Plaster”. Niezwykle miłym akcentem spotkania był liryczny występ Jolanty Kawczyńskiej, która zaprezentowała największe szlagiery Ewy Demarczyk. Piątkowy wieczór z poezją poprowadził Tadeusz Hutkowski.

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i postanowili spędzić z nami ten wyjątkowy, pełen zadumy wieczór. Do zobacznia za rok!

30.11.2014